جورج وستینگهاوس که بود و چه کرد؟

مخترع و صنعتگر آمریکایی

جورج وستینگهاوس که بود و چه کرد.

جورج وستینگهاوس (متولد 6 اکتبر 1846، سنترال بریج، نیویورک، ایالات متحده آمریکا – درگذشته 12 مارس 1914، شهر نیویورک)، مخترع و صنعتگر آمریکایی که مسئول اصلی پذیرش جریان متناوب برای انتقال برق در ایالات متحده بود. برای ادامه مقاله با مجله علمی آندرومدامگ همراه باشید.

پس از خدمت در ارتش ایالات متحده و نیروی دریایی وستینگهاوس اولین اختراع خود را در اواخر سال 1865 برای یک موتور بخار دوارانجام داد. اگرچه موتور غیرعملی بود، او بعداً از همان اصل برای ساخت یک کنتور آب استفاده کرد. در همان سال او دستگاهی را اختراع کرد که واگن های باری خارج شده از ریل را به مسیر خود بازگرداند.

علاقه وستینگهاوس به راه‌آهن به طور کلی منجر به اولین اختراع بزرگ او، ترمز هوایی شد که در سال 1869 ثبت اختراع کرد (در نهایت بیش از 100 اختراع دریافت کرد). در همان سال او شرکت ترمز هوایی وستینگهاوس را سازمان داد. با ویژگی‌های خودکار اضافی که در طراحی آن گنجانده شده بود، ترمز هوایی به طور گسترده پذیرفته شد و قانون لوازم ایمنی راه‌آهن در سال 1893 ترمزهای هوایی را در تمام قطارهای آمریکایی اجباری کرد. با گسترش استفاده از ترمز بادی خودکار خود به اروپا، وستینگهاوس مزایای استانداردسازی کلیه تجهیزات ترمز بادی را دید تا دستگاه‌های خودروهای خطوط مختلف با هم کار کنند و طرح‌های بهبود یافته در مدل‌های قبلی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین او یکی از اولین کسانی بود که روش مدرن استانداردسازی را پذیرفت.

سپس وستینگهاوس توجه خود را به مشکلات سیگنالینگ راه آهن معطوف کرد. او با خرید اختراعاتی برای ترکیب با اختراعات خود، توانست یک سیستم سیگنال الکتریکی و هوای فشرده کامل ایجاد کند. در سال 1883 او شروع به استفاده از دانش خاص خود در مورد ترمزهای هوا برای مشکل لوله کشی ایمن گاز طبیعی کرد و در عرض دو سال 38 اختراع برای تجهیزات لوله کشی به دست آورد.

اگرچه سیستم الکتریکی در حال توسعه در ایالات متحده در دهه 1880 از جریان مستقیم (DC) استفاده می کرد، در اروپا چندین سیستم جریان متناوب (AC) در حال توسعه بودند. یکی از موفق‌ترین آنها که برای اولین بار در سال 1881 در لندن به نمایش گذاشته شد، توسط لوسین گاولارد از فرانسه و جان گیبس از انگلیس ابداع شد. چهار سال بعد، وستینگهاوس مجموعه ای از ترانسفورماتورهای Gaulard-Gibbs و یک ژنراتور AC زیمنس را وارد کرد و یک سیستم الکتریکی را در پیتسبورگ راه اندازی کرد. او با کمک سه مهندس برق آمریکایی، ترانسفورماتور را تغییر داد و کامل کرد و یک ژنراتور AC با ولتاژ ثابت ساخت. در سال 1886 او شرکت الکتریک وستینگهاوس را تأسیس کرد که سه سال بعد به شرکت وستینگهاوس الکتریک و تولید تغییر نام داد. او پتنت موتور AC نیکولا تسلا را خریداری کرد و تسلا را برای بهبود و اصلاح موتور برای استفاده در سیستم قدرت خود استخدام کرد. هنگامی که سیستم برای بازار آمریکا آماده شد، طرفداران برق DC بلافاصله شروع به بی اعتبار کردن برق AC کردند. حملات آنها با اتهاماتی مبنی بر اینکه استفاده از برق متناوب یک تهدید برای زندگی انسان است به اوج خود رسید. برای حمایت از استدلال خود، آنها یک ژنراتور AC استاندارد وستینگهاوس را به عنوان وسیله رسمی برای اجرای احکام اعدام در ایالت نیویورک معرفی کردند. با این حال، این تاکتیک برای سرکوب برق متناوب کافی نبود و در سال 1893 شرکت Westinghouse برای روشن کردن نمایشگاه کلمبیای جهان در شیکاگو حفظ شد. علاوه بر این، وستینگهاوس حقوق توسعه آبشارهای بزرگ رودخانه نیاگارا را با ژنراتورهای AC تضمین کرد. تجارت او تا سال 1907 رونق گرفت، زمانی که یک وحشت مالی منجر به از دست دادن کنترل شرکت او شد. در سال 1911 او تمام ارتباطات خود را با شرکت های خود قطع کرد. سلامتی او به زودی پس از آن از بین رفت.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.