فرانک بورمن فضانوردی آمریکایی

فضانوردی آمریکایی

فرانک بورمن فضانوردی آمریکایی

فرانک بورمن فضانوردی آمریکایی

فرانک بورمن در 14 مارس سال 1928 در آمریکا متولد شد. او فضانورد آپولو 8 بود که به همراه جیمز آ لاول و ویلیام آندرس در دسامبر سال 1968 اولین پرواز را به دور ماه انجام دادند.برای مطالعه کامل مقاله با مجله علمی آندرومدامگ همراه باشید.

فضانوردان حدود 23 ساعت در مداری حدود 112 کیلومتر بالاتر از سطح ماه باقی ماندند و تصاویری را به زمین مخابره کردند، و تایید کردند که نقاط دیدنی ماه میتوانند برای مسیریابی به مکانهای فرود روی ماه مورد استفاده قرار گیرند.

سه سال قبل، بورمن و لاول پرواز استقامتی جمنای 7 را انجام داده بودند که در آن به مدت 330 ساعت و 35 دقیقه در فضا ماندند. بورمن و لاول همچنین اولین آزمایشگاه فضایی را نیز ایجاد کردند که در چند فوتی جمنای 6 قرارداشت.

بورمن در سال 1950 از آکادمی نظامی آمریکا در نیویورک فارغ التحصیل شد، در حوزه آموزش تسلیحات جنگنده به تدریس به سربازان پرداخت. او کارشناسی ارشدش را در رشته هوانوردی در سال 1957 در موسسه فناوری کالیفرنیا در دانشکده هوا فضا دریافت کرد. در سال1962 توسط ناسا به عنوان عضو گروه دوم فضانوردان انتخاب شد. و پس از پرواز آپولو8 او معاون مدیر عملیان خدمه پرواز در ناسا شد.

در ژوییه سال 1970 بورمن از ناسا استعفا داد و در حوزه مدیریت  شرکت خطوط هوایی مشغول به کار شد. او از سال 1975 تا 1986 مدیر اجرایی ایسترن بود و پس از فروش ایسترن به شرکت تگزاس ایر، تا سال 1991 به عنوان نایب رئیس آن شرکت خدمت کرد. او همچنین از سال 1988 تا 1996 در هیئت مدیره شرکت لیزر Patlex بود.

از طريق آندرومدا مگ
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.