بیو گرافی میروسلاو هرماشفسکی فضانوردی لهستانی

فضانوردی لهستانی

بیو گرافی میروسلاو هرماشفسکی فضانوردی لهستانی

 بیو گرافی میروسلاو هرماشفسکی فضانوردی لهستانی

میروسلاو هرماشفسکی در 14 سپتامبر 1941 در لهستان متولد شد و اولین لهستانی ای بود که به فضا سفر کرده است. هرماشفسکی در سال 1965 از آکادمی نظامی در دبلین فارغ التحصیل شد. برای مطالعه کامل مقاله با مجله فضایی آندرومدامگ همراه باشید.

او بعد وارد نیروی هوایی لهستان شد و در سال 1971 در آکادمی نظامی کارول سورشفسکی فارغ التحصیل شد. در سال 1976 او از بین 500 خلبان برای شرکت در برنامه فضایی Intercosmos اتحاد جماهیر شوروی انتخاب شد. فضانوردان غیر شوروی ای در این برنامه در کنار خدمه شوروی در مأموریت هایی به پرواز درآمدند که هدفشان نشان دادن اتحاد بین پیمان ورشو و سایر کشورهای متحد با اتحاد جماهیر شوروی بود.هرماشفسکی در دومین ماموریت Intercosmos نیز که در 27 ژوئن در سال 1978 پرتاب شد، شرکت کرد.

هرماشفسکی به عنوان یک فضانورد تحقیقاتی در مأموریت سایوز 30، نزدیک به هشت روز را در فضا گذراند و آزمایش‌های علمی انجام داد و از سطح زمین از ایستگاه فضایی سالیوت 6 عکس گرفت. در 5 ژوئیه 1978، تیم او به زمین بازگشت و در 300 کیلومتری (200 مایل) غرب تسلینوگراد (نور سلطان، قزاقستان کنونی) فرود آمد.

هرماشفسکی یکی از معدود غیرشوروی‌هایی بود که به عنوان قهرمان اتحاد جماهیر شوروی انتخاب شدد. او نشان لنین شوروی، نشان صلیب گرونوالد لهستانی (درجه 1) و مدال نیکلاس کوپرنیک آکادمی علوم لهستان را دریافت کرد. او به خدمت در نیروی هوایی لهستان بازگشت و در سال 1981 عضو شورای نظامی لهستان شد.

او در سال 1982 از آکادمی نظامی Voroshilov در مسکو فارغ التحصیل شد و سپس به عنوان رئیس مدرسه عالی هوانوردی Shkola Orlyat و در دفتر دفاع لهستان خدمت کرد. در سال 1988 هرماشفسکی ژنرال شد و قبل از بازنشستگی به عنوان دومین فرماندهی ستاد نیروی هوایی لهستان منصوب شد.

از طريق آندرومدا مگ
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.