محمد فارس فضانورد سوریه ای

فضانوردی سوریه ای

محمد فارس فضانورد سوریه ای

 محمد فارس فضانورد سوریه ای

محمد فارس در 26 مه سال 1951 در سوریه متولد شد، او خلبان و افسر نیروی هوایی سوریه و اولین شهروند سوری بود که به فضا رفت.برای مطالعه کامل این مقاله تا انتها با مجله علمی آندرومدا مگ همراه باشید.

فارس بعد از اینکه از مدرسه خلبانی نظامی در دانشکده نیروی هوایی سوریه در نزدیکی حلب فارغ التحصیل شد در سال 1973 به نیروی هوایی پیوست و در نهایت به درجه سرهنگی رسید.

او همچنین به عنوان مربی هوانوردی و متخصص دریانوردی در اواخر دوران نظامی خودش مشغول به کار بود. در سال 1985 او به عنوان یکی از دو نامزد سوری برای شرکت در برنامه فضایی Intercosmos انتخاب شد که به فضا نوردان کشورهای متحد شوروی اجازه میداد تا در ماموریت های فضایی شوروی شرکت کنند. فارس برای آموزش های فضانوردی در 30 سپتامبر سال 1985 به مرکز اموزش فضانوردان در روسیه رفت.

فارس به عنوان یک فضانورد تحقیقاتی با فضا پیمای سایوزTM-3 در 22 ژوئیه 1987 به عنوان بخشی از اولین خدمه بازدیدکننده از ایستگاه فضایی مداری میر به فضا پرواز کرد.

خدمه سه نفره، همراه با فارس، دو فضانورد شوروی، الکساندر ویکتورنکو و الکساندر پی الکساندروف بودند. فارس در طول این ماموریت چندین آزمایش تحقیقاتی با فضانوردان شوروی در زمینه پزشکی فضایی و پردازش مواد انجام داد. او در 30 ژوئیه 1987 با فضاپیمای سایوز TM-2 به زمین بازگشت و در مجموع هشت روز را در فضا گذراند.

فارس پس از مأموریت خود به نیروی هوایی سوریه بازگشت و در حلب مستقر شد. برای دستاوردهایش به عنوان یک فضانورد، عنوان قهرمان اتحاد جماهیر شوروی به او اعطا شد و همچنین نشان لنین، بالاترین نشان غیر نظامی اتحاد جماهیر شوروی را دریافت کرد.

از طريق آندرومدا مگ
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.