نیل آرمسترانگ و نگاهی به بیوگرافی او

اولین شخصی که به ماه رفت

نیل آرمسترانگ و نگاهی به بیوگرافی او

نیل آرمسترانگ و نگاهی به بیوگرافی او

نیل آرمسترانگ،که اسم  کامل او نیل آلدن آرمسترانگ، (متولد 5 آگوست 1930 ، واپاكونتا ، اوهایو ، آمریكا – درگذشت 25 آگوست 2012 ، سینسیناتی ، اوهایو) فضانورد آمریكایی بود و اولین شخصی بود كه قدم به ماه گذاشت.اگر شما هم مشتاق به بررسی بیوگرافی نیل آرمسترانگ دارید تا انتهای مطلب با آندرومدا مگ همراه باشید.

اوایل زندگی و شغلی نیل آرمسترانگ

نیل آرمسترانگ بزرگترین فرزند از سه فرزند متولد شده توسط ویولا لوئیز انگل و استفان کونیگ آرمسترانگ ، میمیز حسابداری  ایالتی بود. اشتیاق نیل به هواپیمایی و پرواز هنگامی که در 6 سالگی برای اولین بار سوار هواپیما شد ، برافروخته شد. او در پیشاهنگان پسران آمریکا فعال بود و درجه  عقاب را کسب کرد، که  بالاترین رتبه قابل دستیابی برایش بود . وی در شانزدهمین سالگرد تولد خود به خلبانی مجاز و در سال 1947 به عنوان یک ناشر هوایی نیروی دریایی درآمد. تحصیلات وی در رشته مهندسی هوایی در دانشگاه پوردو در وست لافایت ، ایندیانا ، در سال 1950 با خدمت وی در جنگ کره قطع شد ، در طی آن یک بار شکست خورد . و سه مدال هوایی به وی اهدا شد. وی مدرک خود را در سال 1955 به پایان رساند و بلافاصله به عنوان خلبان تحقیقات غیر نظامی کمیته مشورتی ملی هوانوردی (NACA) مبدل شد  ، بعداً اداره ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) تبدیل شد. وی بیش از 1100 ساعت پرواز کرد و جنگنده های مختلف مافوق صوت و همچنین هواپیمای موشکی X-15 را آزمایش کرد.

در سال 1962 آرمسترانگ با گروه دوم فضانوردان خود به برنامه فضایی پیوست. در 16 مارس 1966 ، آرمسترانگ به عنوان خلبان فرمانده جمینی 8 و دیوید آر اسکات با یک موشک بدون سرنشین آگنا قرار ملاقات گذاشتند و اولین مانور اسکله فضایی دستی را به اتمام رساندند. پس ازپریدن، یک سو کارکرد راننده موشک فضاپیما را به چرخشی کنترل نشده فرستاد و آنها را مجبور به جدا شدن از آگنا کرد. سپس آرمسترانگ كنترل صنعت جوزا را بدست آورد و در اقیانوس آرام فرود اضطراری اعلام نمود.

فرود بر ماه

در 16 ژوئیه 1969 ، آرمسترانگ به همراه ادوین ای.آلدرین جونیور و مایکل کالینز با ماشین آپولو 11 به سمت ماه رفتند . چهار روز بعد ، در ساعت 4:17 بعد از ظهر به وقت تابستانی شرق ایالات متحده (EDT) ، ماژول فرود قمری عقاب ، با هدایت دستی آرمسترانگ ، دشتی را در نزدیکی لبه جنوب غربی دریای آرامش (Mare Tranquillitatis) لمس کرد. در ساعت 10:56 بعد از ظهر EDT در 20 ژوئیه 1969 ، آرمسترانگ از عقاب به سطح غبارآلود ماه قدم گذاشت با این جمله که: “این یک قدم کوچک برای یک انسان است ، و  یک جهش عظیم برای بشر می باشد .” (در هیجان لحظه ای ، آرمسترانگ در بیانیه ای که آماده کرده بود بخش  “a” را رد کرد.) آرمسترانگ و آلدرین ماژول را برای بیش از دو ساعت ترک کردند و ابزارهای علمی را مستقر کردند ، نمونه های سطح را جمع آوری کردند و عکس های زیادی گرفتند.

در 21 ژوئیه ، پس از 21 ساعت و 36 دقیقه حضور در ماه ، آنها برای قرار ملاقات با کالینز بلند شدند و سفر بازگشت به زمین را آغاز کردند. این سه فضانورد پس از سر و صدا در اقیانوس آرام در ساعت 12:51 بعد از ظهر در 24 ژوئیه ، 18 روز را در قرنطینه گذراندند تا از آلودگی احتمالی توسط میکروب های ماه جلوگیری کنند. در طی روزهای پس از آن و در طی سفر به 21 کشور ، آنها به دلیل سهم خود در گشایش دوره جدیدی در کاوش انسان در جهان مورد تحسین قرار گرفتند

شغل بعدی نیل آرمسترانگ

آرمسترانگ در سال 1971 از ناسا استعفا داد. پس از آپولو 11 او از شخصیت عمومی که داشت  پرهیز کرد و خود را به فعالیت های دانشگاهی و حرفه ای محدود کرد. وی از سال 1971 تا 1979 استاد مهندسی هوافضا در دانشگاه سینسیناتی (اوهایو) بود. پس از سال 1979 آرمسترانگ به عنوان رئیس یا مدیر تعدادی از شرکت ها فعالیت کرد

از جمله فناوری های رایانشی برای هواپیمایی از 1982 تا 1992 و  سیستم های  AIL (بعداً در شرکت EDO این رخ داد ) ، سازنده تجهیزات الکترونیکی برای ارتش ، از 1977 تا زمان بازنشستگی در 2002 بود . وی همچنین در کمیسیون ملی فضا (NCOS) خدمت کرد ، هیئت مسئول تعیین اهداف برنامه فضایی ، و در کمیسیون ریاست جمهوری در مورد انفجار فضاپیمای چلنجر  ، این گروه در سال 1986 منصوب شد تا نقص ایمنی در فاجعه چلنجر را تجزیه و تحلیل کند. وی در سال 1969 مدال آزادی ریاست جمهوری ، مدال افتخار فضایی کنگره در 1978 و مدال طلای کنگره را در سال 2009 دریافت کرد.

از طريق آندرومدا مگ
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.