دریدنوتوس چه گونه ای از دایناسورها بوده است؟

دایناسور گردن دراز

دریدنوتوس چه گونه ای از دایناسورها بوده است؟

دریدنوتوس چه گونه ای از دایناسورها بوده است؟

دریدنوتوس ها گونه ای از دایناسورهای ساروپود هستند و جز بزرگترین حیواناتی هستند که تا به حال بر روی زمین زندگی نموده اند طول کل بدن آنها تقریبا 26 متر و جرم کلی آنها 65 تن است. برای مطالعه کامل مقاله تا انتها با مجله علمی آندرومدا مگ همراه باشید.

دریدنوتوس توسط متخصصین از بخش های سنگی جنوب آرژانتین واقع در پاتاگونیا شناخته شده است که مربوط به حدود 77 میلیون سال پیش یعنی به دوره اواخر کرتاسه بر میگردد. دریدنوتوس ها به عنوان گونه های مربوط به تیتانوسور نیز طبقه بندی می شوند که شامل آرژانتینوسوروس و سالتاسائوروس و دیگر دایناسور های غول پیکر مشابه می باشد.

درید نوتوس ها از دو فسیلی شناخته شده اند که در سال 2014 توسط متخصصین بررسی گردیده اند. البته این فسیل ها شامل 115 استخوان بودند که تقریبا 70 درصد اسکلت دایناسور را که در پشت سر دایناسور قرار داشته را نشان می دادند. بازیابی و بررسی اسکلت دایناسور های دریدنوتوس به دانشمندان این اجازه را داد تا بتوانند اندازه صحیح دایناسور ها را تخمین بزنند.

دریدنوتوس ها جز جانوران گیاهخوارانی بودند که 9 متر ارتفاع داشتند و از گردن 11 متری خود برای رسیدن به برگ های بلند درختان و سایر پوششهای گیاهی استفاده مینمودند  همچنین دیرینه شناسانی که درید نوتوس ها را کشف کردند این حدس را زدند که ممکن است آنها از دم ماهیچه ای بلند خود برای دفع شکارچیان احتمالی که ممکن بوده که میخواستند آنها را ازبین ببرند استفاده می نمودند.

از طريق آندرومدا مگ
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.