بیل نای که می باشد؟

بیل نای که می باشد

بیل نای که می باشد؟

اطلاعات اولیه نشان می دهد که بیل نای یک دانشمند است است که بیشتر به خاطر میزبانی «بیل نای مرد علم»، یک برنامه آموزشی برنده جوایز که علم را به کودکان پیش از نوجوانی آموزش می‌داد، شناخته شده است.

بیل نای کیست؟

بیل نای یک معلم علوم و مهندس مکانیک آمریکایی است که بیشتر به خاطر میزبانی برنامه تلویزیونی Bill Nye the Science Guy شناخته شده است. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کرنل، به سیاتل نقل مکان کرد تا به عنوان مهندس مکانیک برای بوئینگ کار کند و در نهایت به یک نویسنده و مجری برنامه های کمدی تبدیل شد. او همچنین یک نویسنده موفق، یک چهره عمومی محبوب و عضوی با صدای جامعه علمی است.

سنین جوانی و تحصیل

ویلیام سانفورد نای، داشنمند، که بیشتر با نام “بیل نای مرد علم” شناخته می شود، در 27 نوامبر 1955 در واشنگتن دی سی از خانواده ژاکلین و ادوین داربی نای متولد شد. مادر نای که در ریاضیات و علوم درخشان بود، در طول جنگ جهانی دوم برای تبدیل شدن به رمز گشا کننده استخدام شد. پدرش در اردوگاه اسرای جنگی ژاپنی نگهداری می‌شد، جایی که به مدت چهار سال برق نداشت. این تجربه ادوین را به یک علاقه‌مند به ساعت‌های آفتابی تبدیل کرد و پسرش بعداً خودش هم به آن علاقه‌مند شد.

نای پس از حضور در مدرسه خصوصی Sidwell Friends، در دانشگاه کرنل ثبت نام کرد و در آنجا مهندسی مکانیک خواند. نای پس از دریافت مدرک لیسانس خود، کار خود را در شرکت بوئینگ در سیاتل آغاز کرد، جایی که سال ها در آنجا زندگی کرد.

شغل سرگرمی

نای پس از برنده شدن در مسابقه ای شبیه به استیو مارتین شروع به کار در کمدی کرد و به عنوان مهندس در روز و یک استندآپ کمدین در شب کار کرد. او سرانجام کار روزانه خود را رها کرد و در برنامه تقریبا زنده به یک نویسنده و مجری کمدی تبدیل شد. در آنجا بود که او لقب “مرد علم” را به دست آورد.

“بیل نای مرد علم”

اندکی بعد، PBS KCTS-TV سیاتل برنامه تلویزیونی آموزشی Bill Nye the Science Guy را تولید کرد که از 10 سپتامبر 1993 تا 20 ژوئن 1998 پخش شد. نای میزبان این برنامه بود که هدف آن آموزش علم به مخاطبان پیش از نوجوانی بود: هر یک از 100 اپیزود بر موضوع خاصی تمرکز داشت و منابع ارزشمندی برای مدارس به شمار می‌رفت. این نمایش در طول دوره پنج ساله خود برنده 19 جایزه امی شد. نای شخصاً هفت جایزه امی برای نویسندگی، اجرا و تهیه کنندگی دریافت کرد.

از «چشم های نای» تا «رقصیدن با ستاره ها»

پس از پایان برنامه، نای به کار در برنامه های تلویزیونی دیگر، از جمله چشمان نای، یک برنامه علمی با هدف مخاطبان مسن تر، و برنامه چیزهایی که اتفاق می افتد شبکه سیاره سبز است، ادامه داد.

کتاب ها

نای در کنار برنامه های تلویزیونی خود چندین کتاب برای کودکان درباره علم نوشته است. او در سال 2014 کتاب «انکارناپذیر: تکامل و علم آفرینش» را منتشر کرد و سال بعد کتاب «غیرقابل توقف: مهار علم برای تغییر جهان» را منتشر کرد. در سال 2017، او همه چیز را به یکباره ارائه داد، که در آن قول داد نشان دهد که چگونه “فکر کردن مثل یک ادم کلیدی برای تغییر خود و دنیای اطراف است.”

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.