پدرو دوک فضانورد اسپانیایی و مهندس هوانوردی

پدرو دوک فضانورد اسپانیایی و مهندس هوانوردی

پدرو دوک فضانورد اسپانیایی و مهندس هوانوردی

پدرو دوک در 14 مارس سال 1963 در اسپانیا متولد شد او یک مهندس هوانورد و فضانورد اسپانیایی است و اولین شهروند اسپانیایی می باشد که به فضا رفته است.برای مطالعه کامل مقاله تا انتها با مجله علمی آندرومدا مگ همراه باشید.

درک در سال 1986 مدرک مهندسی هوانوردی را از دانشگاه پلی تکنیک مادرید دریافت کرد. او پس از فارغ التحصیلی به یک شرکت اسپانیایی پیوست که خدماتی را در صنعت فضایی ارائه میکند و بعد او در مرکز آژانش فضایی اروپا در آلمان کار کرد او قبل از اینکه در می 1992 برای پیوست به گروه فضانوردان آژانس فضایی اروپا انتخاب شود او در مرکز فضا نوردان اروپا در کلن آلمان در مرکز آموزش یوری گاگارین در روسیه آموزش دید. او همچنین به عنوان فرد هماهنگ کننده بین خدمه ایستگاه فضایی میر و در ماموریت یورو میر 94 و در یک پروژه  مشترک بین آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه کارهایی را به انجام رساند.

در سال 1995 دوک توسط ادراه ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده به عنوان متخصص برای ماموریت STS-78 انتخاب شد. پس از آموزش بیشتر در مرکز فضایی جانسون در هیوستون، او برای انجام وظایف در فضا به عنوان متخصص ماموریت واجد شرایط شد. او برای اولین بار در سال 1998 به عنوان متخصص مأموریت با شاتل فضایی دیسکاوری در STS-95 به فضا پرواز کرد. این ماموریت نه روز (29 اکتبر تا 7 نوامبر) به طول انجامید و بر مطالعه خورشید و همچنین تحقیق در مورد بی وزنی متمرکز بود. دوک مسئول نظارت و نگهداری از ماژول های آزمایشی ESA و ماشین آلات علمی در کشتی فضایی بود.

در سال 2001 دوک برای شرکت در اولین کلاس آموزشی پیشرفته برای ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انتخاب شد. در سال 2003 دوک برای دومین بار در فضا به عنوان مهندس پرواز در سایوز TMA-3 در طی ماموریتی به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز کرد. در طی این ماموریت 10 روزه (18 تا 28 اکتبر)، دوک در حین تغییر خدمه از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازدید کرد و با اکسپدیشن 8 پرتاب شد و با اکسپدیشن 7 بازگشت.

پس از تکمیل دومین پرواز فضایی خود، دوک به عنوان مدیر عملیات مرکز پشتیبانی و عملیات کاربران اسپانیایی در UPM مشغول به کار شد و از سال 2008 تا 2011 مدیر اجرایی Deimos Imaging، یک شرکت تصویربرداری ماهواره ای و مکانی اروپایی مستقر در وایادولید، اسپانیا بود. سپس دوک دوباره به ESA پیوست و به عنوان رئیس دفتر عملیات پرواز آن خدمت کرد. در سال 2015 او وظایف فضانوردی خود را از سر گرفت. سه سال بعد به عنوان وزیر علوم، نوآوری و دانشگاه های اسپانیا منصوب شد.

از طريق آندرومدا مگ
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.